:دنبال کنید

۱۰ نکته یک رزومه بد

1396-05-20 4808

جوانان ممکن است برای این که رزومه خود را تهیه کنند، ساعتها وقت بگذارند تا به وسیله این رزومه خودشان را به کسانی که می‌خواهند آنها را استخدام کنند، نشان دهند. اما نتایج تحقیقات محققان نشان داده است که مصاحبه‌کنندگان به طور متوسط تنها ۸٫۸ ثانیه برای مطالعه رزومه کسانی که به آنها مراجعه می‌کنند، وقت می‌گذارند.

به گزارش جی پلاس، روزنامه ایندیپندنت نتایج پژوهشی را منتشر کرده که تحت عنوان برنامه جوانان انگلیس انجام شده است. این تحقیقات نشان می‌دهد که مدیران شرکتها و کسانی که امور استخدامی شرکتها را بر عهده دارند، برای مشاغلی که پیشنهاد می‌دهند صدها رزومه کاری دریافت می‌کنند و تعداد این رزومه‌ها به طور متوسط دو برابر شده است. بنابراین زمان کمتری وجود دارد که آنها به مطالعه رزومه‌ها بپردازند و سابقه کاری افراد را مطالعه کنند.

طبق نتایج تحقیقاتی که در انگلیس انجام شده، تعداد کسانی که برای یک آگهی استخدامی درخواست می‌نویسند، از ۴۶ نفر در سال ۲۰۱۳ به ۹۳ نفر در زمان فعلی رسیده است. مسئولان استخدام در ۱۰ کسب و کار بزرگتر انگلیس که بیش از ۲۵۰ پرسنل دارند، گفته‌اند که برای هر آگهی استخدامی بیش از ۴۰۰ رزومه دریافت می‌کنند.

مسئولان استخدام گفته‌اند که زمان کمتری برای خواندن این همه رزومه دارند و نیمی از آنها اظهار کرده‌اند که کمتر از ۶ ثانیه برای خواندن هر رزومه وقت می‌گذارند. با این که آنها گفته‌اند تعداد رزومه‌های دریافتی افزایش پیدا کرده اما تعداد کسانی که توانایی قابل توجهی دارند، کمتر شده است.

پیرس لینی که یک کارآفرین و مدیر شرکت دراگون دن است، با مطالعه نتایج این تحقیقات، می‌گوید: «چون استخدام‌کنندگان وقت کمتری برای مرور تقاضاها دارند، بنابراین رزومه‌ها بیش از گذشته باید در نقش یک جرقه‌زننده عمل کنند و در چند ثانیه در رقابت با دیگر رزومه‌ها، بتوانند موفق بیرون بیایند.»

ایندیپندنت ۱۰ نکته یک رزومه بد را که همه باید از آن اجتناب کنند، گوشزد کرده است:

۱- گرامر بد

۲- غلط املایی

۳- جمله‌بندی نامناسب

۴- رزومه طولانی‌تر از دو صفحه

۵- لحن خودمانی

۶- زبان محاوره‌ای

۷- اندازه قلم یا فونت غیر معمول

۸- فهرست تمام امتحاناتی که فرد از ابتدا گذرانده

۹- علاقه‌مندی‌های عمومی مثل آشپزی یا خواندن کتاب

۱۰- کمبود فعالیتهای مربوط به توسعه توانایی‌های شخصی

منبع: صدای اقتصاد

نظرات کاربراننظر خود را ثبت کنید